2019/04/14

Julian Assange przekazał policji: jak zareagować

[FR] [ES] [PT] [IT] [EN] [PL] [RU] [NL] [DE]


Nie zdałeś testu Assange'a?


Caitlin Johnstone :
"Aresztowanie Juliana Assange'a jest momentem śmiertelnego zagrożenia dla realnego dziennikarstwa - takiego, które rozlicza władzę. Nadszedł czas, aby osądzić tych, którzy twierdzą, że są dziennikarzami. Czy są skłonni bronić prawa do wypowiadania niewygodnych prawd, czy też są po prostu lojalistami imperium?

To nie jest czas na to, by dziennikarze mówili o Assange'u lub słuchali jego rad. Jeśli wierzysz w wolność prasy i prawo do tego, by sprawiać, że potężni stają się niewygodni, musisz wyrazić siebie. Jeśli nie, nigdy więcej nie oczekuj, że będziesz traktowany poważnie jako dziennikarz.

(...) Jeśli nie zdamy tego testu, oligarchowie i nieprzezroczyste agencje rządowe sprzymierzone z nimi doprowadzą nas do wymarcia
lub dystopii orwellowskiej, a w naszym zestawie narzędzi nie da się ich powstrzymać".Margarita Simonian, 11 kwietnia o 14:34
I to znacznie wcześniej:

"Władza nie przyznaje nic bez prośby. Nigdy tego nie robił i nigdy tego nie zrobi. Odkryj, co którykolwiek z ludzi po cichu podda się i odkryłeś dokładną miarę niesprawiedliwości i zła, które będzie im narzucane, a te będą kontynuowane, dopóki nie staną się oporne na słowa, ciosy lub obie te rzeczy. Granice tyranów sš przepisane przez wytrwałość tych, których uciskajš."
- F.A.W. Bailey, znany jako "Frederick Douglass" (1818-1895).

"Sprawiedliwość to świadomość, nie osobista świadomość, ale świadomość całej ludzkości. Ci, którzy wyraźnie rozpoznają głos swojego sumienia, rozpoznają również głos sprawiedliwości. "
- A.I. Solzhenitsyn, (1918 - 2008); List do trzech studentów, październik 1967.

"Milcząc na temat zła, grzebiąc je tak głęboko w nas, że na powierzchni nie pojawia się żaden znak, wszczepiamy go, a w przyszłości wzrośnie on tysiąc razy większy. Kiedy nie karze się i nie wytyka tych, którzy czynią zło, nie chronimy po prostu ich daremnych czasów, w konsekwencji położymy podwaliny sprawiedliwości, na których opierają się nowe pokolenia".
- A. I. Solzhenitsyn; Archipelag Gułag, 1958-68.

"Prostym aktem zwykłego dzielnego człowieka nie jest uczestniczenie w kłamstwach ani wspieranie fałszywych czynów! Jego regułą jest, że przychodzi na świat, że króluje nawet jako mistrz - nie tylko przeze mnie. Ale pisarze i artyści mają moc zrobić znacznie więcej: pokonać kłamstwa! Ponieważ w walce z kłamstwem sztuka zawsze triumfowała i zawsze będzie triumfować! Oczywiście, nieodwołalnie dla wszystkich! Kłamstwo może zwyciężyć nad wieloma rzeczami w tym świecie, ale nigdy nad sztuką".
- A. I. Solzhenitsyn; przemówienie z okazji przyznania Pokojowej Nagrody Nobla, 1970.

"Jeśli nie możesz wyeliminować niesprawiedliwości, przynajmniej ujawnij ją wszystkim".
- A. Shariati, (1933 - 1977).Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire